Deň slovenského obranného priemyslu

Vo štvrtok 20. októbra sa v skúšobnom útvare Záhorie (VTSÚ) konali prezentácie vojenskej techniky a výzbroje v rámci Dňa slovenského obranného priemyslu.

Prezentačný deň slovenského obranného priemyslu vyzdvihuje historický aj súčasný prínos slovenského obranného priemyslu.

Hostia sa počas dňa zúčastnili dynamických ukážok domácej vojenskej techniky a pozrieť si mohli tiež najnovšie technológie a výzbroj.

MSM GROUP má čo ponúknuť nielen našim ozbrojeným silám, ale tiež zahraničným partnerom.

MSM GROUP predviedla aj špeciálny transportér „IFV Corsac 8x8“ vhodný do boja, ale aj na prieskumné, rádiolokačné, zdravotnícke alebo vyprosťovacie účely predstavili tento týždeň pri príležitosti Dňa slovenského obranného priemyslu v Záhorí. Ide pritom o slovenský výrobok, ktorý by v budúcnosti mohli využívať aj naše ozbrojené sily.

Toto vozidlo je všestranné, dokáže pomôcť aj pri živelných pohromách alebo monitorovaní štátnych hraníc či dôležitých hospodárskych objektov,“ vysvetlil riaditeľ spoločnosti MSM Group Marián Goga, ktorá vozidlo bude vyrábať. Hoci transportér predstavuje nové koncepčné riešenie, už dnes ho chcú do svojej výbavy mnohé armády. „Corsac bol primárne vyvinutý pre potreby slovenských ozbrojených síl. Je však pravda, že dopyt zo zahraničia po tomto vozidle je obrovský,“ povedal pán riaditeľ Marián Goga.

Transportér váži takmer 20 ton,s pohonom 8x8. Vozidlo je vybavené systémami na ochranu pred nukleárnymi, biologickými a chemickými zbraňami. „Taktiež je chránené proti mínam a poháňa ho vodou chladený šesťvalcový diesel. Maximálna rýchlosť vozidla je na ceste 115 km/h a rýchlosť plavby je 10 km/h.,“ uviedol šéf spoločnosti MSM Group, ktorá na Slovensku zamestnáva viac ako 1200 ľudí .

Corsac je vybavený bezposádkovou, diaľkovo ovládanou vežou,skonštruovanou tiež na Slovensku.

Späť na zoznam aktualít