Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne 2019 za účasti MSM Nováky a.s.

Na jeseň zviditeľnila náš holding prezentáciou na strojárskom veľtrhu jedna z významných dcérskych spoločností skupiny, MSM Nováky, a.s. Medzinárodný strojárenský veľtrh sa každoročne koná v areáli výstaviska v Brne. Spoločnosť vystavovala spolu s inými významnými Slovenskými firmami v rámci stánku Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO).

MSM Nováky predstavila širokej verejnosti, aj odborným partnerom technologické možnosti a kapacity svojho R&D centra a nástrojárne. Účastníkov veľtrhu zaujal hlavne PUR-penový výlisok hlavice cvičnej munície, ktorá je vlastným Know-How MSM Nováky. Konštruktérsky tím R&D centra MSM Nováky vyvinul a navrhol produkt, aj lisovaciu formu, ktorou je cvičná munícia vyrábaná, a ktorá bola taktiež súčasťou prezentácie.

MSM Nováky prostredníctvom odborných a technologických kapacít zabezpečuje pre vlastnú špeciálnu produkciu vývoj a výrobu technologických liniek, jednoúčelových zariadení, montážnych a kontrolných prípravkov, lisovacích foriem pre PUR penové lisovanie a pod. Svoje kapacity ponúka aj externým zákazníkom v oblasti automobilového, strojárenského, či zdravotníckeho priemyslu. Medzi stálych zákazníkov patria nadnárodné spoločnosti ako Mahle, Bornetze, Continental či Carcoustics.

Výstava prispela k novým kontaktom a otvoreným možnostiam do budúcna. Taktiež sme načerpali nové skúsenosti a informácie aj my,“ uviedla Martina Košútová, obchodno-projektová manažérka, ktorá sa veľtrhu zúčastnila spolu s členmi konštruktérskeho tímu R&D centra MSM Nováky.