MSM Group ako hlavný partner medzinárodnej konferencie Globsec 2017

 

V piatok 26.mája sa Bratislava na tri dni stala jedným z najstráženejších miest na svete. Konala sa tu medzinárodná konferencia venovaná bezpečnosti a obrannej politike s názvom Globsec.

 

 

Bezpečnostného fóra sa tento rok zúčastnili špičky svetovej diplomacie, aby spoločne s odborníkmi diskutovali nielen o politike, ale aj o vplyve technológií, o pozícii Európy a Ameriky vo vzťahu k Ázii, Blízkemu východu a Rusku. Pozvaní hostia debatovali aj energetickej bezpečnosti strednej Európy, pozícii krajín V4 v globálnom kontexte, či stratégii vo vzťahu k Iránu a obrannej politike Európy.

 

 

GLOBSEC posúva Slovensko a región V4 z periférie do centra diania. GLOBSEC už nie je len o bezpečnosti, ale riešia sa tu aj spoločenské a ekonomické témy“, povedal Marián Goga, predseda predstavenstva MSM GROUP.

„Stovky lídrov z viac ako 40-tich krajín sveta budú diskutovať aj o otázkach kybernetickej bezpečnosti, vzostupe nacionalizmu a politického radikalizmu v Európe, európskej protiraketovej obrany, ale aj otázkach, akými sú občianska vojna v Sýrii či pozícia Číny v čase svetovej finančnej krízy,“ povedal ešte pred začiatkom konferencie Robert Vass, zakladateľ fóra.

GLOBSEC, ktorý je od roku 2005 jediným stredoeurópskym podujatím svojho druhu, rieši naliehavé otázky medzinárodnej zahraničnej politiky, globálnej bezpečnosti a ekonomiky, ktoré majú zásadný vplyv na usporiadanie sveta.