MSM GROUP s úspechom na medzinárodných výstavách

,,Úspešní sme práve vďaka vám, našim zamestnancom, ktorí odvádzajú poctivú robotu, za to vám všetkým patrí veľká vďaka”. 

(Marián Goga, konateľ MSM GROUP)

 

Uspieť na zahraničných trhoch v prostredí obrovskej konkurencie nie je ľahké, ale nám sa to už dlho darí. Len vďaka kvalitným produktom a zamestnancom, ktorí robia svoju prácu na sto percent sa vieme presadiť aj v zahraničí a zabezpečiť tak prácu pre tisíce ľudí v našom holdingu. Ako uviedol Marián Goga, konateľ MSM GROUP: ,,Úspešní sme práve vďaka vám, našim zamestnancom, ktorí odvádzajú poctivú robotu, čo sa prejavuje na vysokej kvalite našich produktov, za to vám všetkým patrí veľká vďaka.”

V súčasnosti naša spoločnosť exportuje do zahraničia až 95 % svojich výrobkov. Na to, aby sme zaujali potenciálnych zákazníkov, je nevyhnutné prezentovať naše produkty všade vo svete, najmä na najväčších zbrojárskych výstavách. Tento rok sme sa zúčastnili hneď na niekoľkých, kde sme ukázali to najlepšie,čo doma vyrábame. Prvou z nich bola výstava námornej a leteckej techniky ASDA, ktorá sa uskutočnila 10 -12. apríla v chorvátskom Splite. Na tejto výstave sme približne piatim tisíckam návštevníkov predstavili zo svojho portfólia 155-milimetrovú muníciu, ktorá spĺňa štandardy NATO, mínomet ANTOS so 60-milimetrovou muníciou či 3D model našej mobilnej letiskovej veže.

 

Zaujímavý bol taktiež 14. ročník medzinárodného veľtrhu obranného priemyslu IDEF, ktorý sa uskutočnil začiatkom mája v tureckom Istanbule. Na tejto prestížnej výstave sme laickej a odbornej verejnosti opäť predstavili veľkokalibrovú muníciu, mínomet Antos, zbraň KA-17 či raketu 122mm Grad. ,,O naše produkty bol medzi návštevníkmi veľký záujem, sme hrdí na to, že sa nám podarilo zaujať aj v konkurencii viac ako 800 vystavovateľov z 50 krajín sveta, ktorí sa zúčastnili IDEFu,” hovorí Lucia Ollé, marketingová riaditeľka MSM GROUP.

 

Hovorí sa, že zbrane a obranná technika sú záležitosťou mužov. Sú však krajiny, kde to tak nie je. Vedeli ste, že Španielsko má najvyššie percento žien v ozbrojených silách? Na podujatí FEINDEF sme teda očakávali aj výraznejšie zastúpenie nežnejšieho pohlavia. Na tejto výstave, ktorá sa uskutočnila 29 -31. mája v španielskom Madride sa nám podarilo zaujať 155-milimetrovou muníciou, ktorá je plne kompatibilná so zbraňovými systémami používanými v krajinách NATO. Túto muníciu z dielne ZVS využívajú viaceré armády, jednou z nich sú napríklad poľské ozbrojené sily. Práve vďaka zahraničnému dopytu sa nám v posledných rokoch podarilo zvýšiť produkciu niekoľkonásobne.

 

Medzi tohtoročnými výstavami, na ktorých sme sa zúčastnili, nesmela chýbať ani výstava IDET, ktorá bola koncom mája v Brne. Táto výstava spolu s bratislavským IDEB patrí medzi naše najobľúbenejšie, keďže môžeme povedať, že ide o našu „domácu” pôdu. Na IDET-e sme okrem munície predstavili aj unikátnu mobilnú letiskovú vežu MSM DISK 2, ktorá slúži ako náhrada klasickej letiskovej veže. Využitie nachádza nielen počas zabezpečovania údržby klasickej letiskovej veže, ale aj v náročných poľných podmienkach.

Na výstave IDET sa okrem produktov z portfólia MSM GROUP predstavili aj novinky z dielne materskej spoločnosti CZECHOSLOVAK GROUP. Fanúšikovia zbrojárskej techniky, ako aj odborníci zaoberajúci sa obranným priemyslom si v Brne mohli pozrieť uvedenie nového obrneného vozidla 4x4 Patriot II, ktoré je postavené na podvozku Tatra. Premiéru na podujatí malo aj nové mostné vozidlo AM-70 EX na podvozku Tatra Force 8x8, či modernizovaná húfnica DANA M2.

 

V júni sme nesmeli chýbať ani na jubilejnom desiatom ročníku najväčšej izraelskej výstavy obranného priemyslu ISDEF 2019. Toto podujatie navštívilo vyše 15 000 ľudí z 90 krajín sveta, a sme na ňom hrdo prezentovali výsledky našej kvalitnej práce. Výstava ISDEF bola tento rok zameraná na obranu a vnútornú bezpečnosť krajín, ako aj na stále aktuálnejšie kybernetické hrozby.

Tohtoročné výstavy opäť ukázali, že výrobky MSM GROUP sú konkurencie schopné na celom svete. Naši skúsení obchodníci ich budú prezentovať aj na ďalších výstavách s cieľom zabezpečiť pre firmy z holdingu MSM GROUP čo najviac zákaziek, aby bolo dostatok práce pre všetkých našich zamestnancov v regiónoch. ,,Môžeme byť hrdí na to, že výrobky z Dubnice, Sniny, Trenčína, Novák či Banskej Bystrice nachádzajú svoje uplatnenie po celom svete,” dodáva Jozef Janeček, generálny riaditeľ MSM GROUP.