NOVÁ HALA V NOVÁKOCH VYTVORÍ 40 PRACOVNÝCH MIEST

Zdieľať na LinkedIn

Naša skupina MSM GROUP patrí medzi lídrov v zbrojárskom priemysle a neprestajne sa usiluje inovovať a zefektívňovať výrobu. Aj preto sme vo štvrtok 16. mája 2019 slávnostne otvorili v spoločnosti MSM Martin – prevádzka Nováky novú modernizovanú halu P15, kde sa ráta s vytvorením štyroch desiatok pracovných miest, ako i so zvýšením výroby. Celá investícia predstavovala dva milióny eur.

„Objekt P15 je nová modernizovaná rekonštruovaná hala, ktorú pôvodne postavili v sedemdesiatych rokoch minulého storočia a už naši kolegovia alebo predchodcovia ju využívali na revíziu a opravu munície," načrtla výkonná riaditeľka nováckej prevádzky MSM Group Zuzana Helbichová.

Spoločnosť podľa nej pristúpila k rekonštrukcii haly z pohľadu novej legislatívy, nového zákona o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, o výbušninách, takže musela prepracovať všetko, čo sa dotýka stavebnej časti. „Kolegovia navrhli a dimenzovali celú linku na technické predĺženie životnosti munície. To znamená, že sa zaoberáme najmä kontrolou munície, delaboráciou, laboráciou, novou povrchovou úpravou, potom overením vlastností tejto munície buď v špecializovaných laboratóriách, alebo streleckou skúškou. Nakoniec je tovar expedovaný zákazníkovi," priblížila.

Spoločnosť počíta do konca roka s vytvorením 40 nových pracovných miest, keďže hala je dimenzovaná na jednu zmenu pre 40 zamestnancov a investícia znamená zvýšenie výrobných kapacít pre novácku prevádzku o 80 percent, ozrejmila ďalej Helbichová.

„Veľmi ma teší, že sa firma rozhodla expandovať svoju činnosť práve v takomto dnes ťažko skúšanom regióne, ktorý má svoje výzvy, cez ktoré i bude musieť prejsť," skonštatoval štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Rastislav Chovanec, ktorý sa taktiež na slávnostnom akte zúčastnil.

Podľa neho je veľmi dobré, že firma etablovaná na Slovensku expanduje, je schopná prinášať na trh nové inovácie, zvyšovať svoju konkurencieschopnosť. „Dnes vidíme, že nové moderné technológie, či už vo forme automatizácie alebo s prvkami smart industry, dokážu zvýšiť efektivitu, ako bude výroba pokračovať a takisto ma teší, že sa vytvárajú nové pracovné miesta," dodal.

Spoločnosť od roku 2013 zvýšila pracovné pozície v priemere o 30 pracovných miest, takisto sa zapojila so svojimi projektmi vrátane novej haly do transformácie hornej Nitry po útlme baníctva. „Naša spoločnosť sa so svojimi projektmi vrátane novej haly zapojila do transformácie hornej Nitry po útlme baníctva," vyjadrila sa výkonná riaditeľka nováckej prevádzky MSM GROUP Zuzana Helbichová.