Výrobky našej spoločnosti na výstavách v Európe

Belehrad, Kielce a Londýn sú dejiskami medzinárodných výstav armádnej techniky, na ktorých sa zúčastnila ako vystavovateľ aj naša spoločnosť. Veľtrhy tohto typu sú pre nás mimoriadne dôležité. Aj vďaka úspechom na výstavách totiž dokážeme exportovať do zahraničia 95 % svojej produkcie.

Koncom júna sa v srbskom Belehrade uskutočnil už deviaty ročník výstavy Partner. Návštevníkov najviac zaujala 155 mm munícia, ktorú sme vystavovali spolu s bi-modular charge systémom (BMCS) , ako aj vojenské a civilné produkty z partnerskej spoločnosti 14. Oktobar. ,,Výstavy v Srbsku sme sa zúčastnili prvý raz, no vďaka našej dcérskej spoločnosti 14. Oktobar, ktorá patrí do našej skupiny, sa tu cítime takmer ako doma,” hovorí Marián Goga, spolumajiteľ MSM GROUP. Na podujatí prezentovalo viac ako 100 vystavovateľov. ,,Naše produkty zaujali ako odbornú, tak aj laickú verejnosť v konkurencii zahraničných spoločností,”  dodáva Marián Goga.

Po úspešnej výstave v Srbsku sme sa presunuli do susedného Poľska, na už tradičnú výstavu MSPO v Kielcoch. Začiatkom septembra sa na 27. ročníku tejto medzinárodnej výstavy stretlo viac ako 620 vystavovateľov z vyše 30 krajín sveta.

Pre takmer 35 000 návštevníkov sme si pripravili opäť to najlepšie z nášho portfólia. Návštevníci si na výstave mohli pozrieť vystavený model letiskovej navigačnej veže či bi-modular charge systém (BMCS), alebo už tradične našu muníciu 155 mm alebo 105 mm, ktoré pútajú pozornosť azda na každej výstave, kam ich vezmeme. ,,Poľský trh považujeme za jeden z najdôležitejších, práve pre 155 mm muníciu, ktorá spĺňa štandardy NATO, a ktorú dodávame pre poľskú armádu; práve táto kvalitne vyrobená munícia nám robí výborné referencie v Európe aj vo svete,” hovorí Pavol Čahoj, generálny riaditeľ ZVS.

Na záver sme sa tiež zúčastnili na jednej z najväčších zbrojárskych výstav na svete, londýnskej DSEI. V dňoch 10. až 13. septembra sme predstavili naše výrobky v Londýne, v konkurencii 1 600 vystavovateľov zo 69 krajín sveta. Tu sa mohli návštevníci tešiť na všetky segmenty, ktoré sa v obrannom svete vyskytujú, od letectva, cez námorníctvo až po pozemné a bezpečnostné zložky. ,,Na tejto výstave sa prezentujú najlepšie spoločnosti zo sveta a my medzi nimi nechceme chýbať, ” hovorí Lucia Ollé, marketingová riaditeľka MSM GROUP. V našom stánku sme prezentovali muníciu v rôznych kalibroch od 81, cez 105 až po 155 mm. ,,Na výstave okrem munície máme aj mínomet Antos so 60 mm mínami, veže DISK 2 MSM, či bi-modular charge systém (BMCS),” dodala Lucia Ollé. Výstavu si bolo pozrieť viac ako 34 000 návštevníkov.