Výzva od Volkswagenu

Zdieľať na LinkedIn

Pôvodné zadanie a požiadavka bola na výrobu špeciálneho kontajnera vo veľkosti 40´ HC Double door. Počas obchodných rokovaní, prišla reč aj na požiadavku na výrobu špeciálneho kontajnerového riešenia o veľkosti štandardného 20´ morského kontajnera, ktorý bol spolu s pôvodnou zákazkou na výrobu 40´ HC DD kontajnera úspešne zobchodovaný a zadaný do výroby MSM Martin.

Použitie a technické riešenie 20´kontajnera:

V prípade realizácie prvého špeciálneho kontajnera o veľkosti 20´ štandardného kontajnera sa jedná o špecializované mobilné testovacie stredisko pre spoločnosť VW Werkzeugbau Stupava, ktorý bude slúžiť, ako bolo už spomenuté na testovanie špeciálnych zváracích zariadení, ktoré sú nosným výrobným programom VW Stupava. Popri testovaní týchto zariadení je mobilné kontajnerové testovacie stredisko plne vybavené na prípadné servisné zásahy a opravy na testovacích zariadeniach spoločnosti VW Stupava.

Mobilné kontajnerové testovanie stredisko od spol. MSM Martin sa stalo plnohodnotným servisným stredisko spoločnosti VW Stupava, ktoré bolo z našej strany plne vybavené a pokrýva tak všetky požiadavky na servis a testovanie zariadení spol. VW Stupava, pričom toto testovacie stredisko bude nasadzované takmer po celom svete vo všetkých závodoch spol. VW.

Prečo špeciálne mobilné stredisko? Z tých najväčších technických výziev, v rámci požiadaviek zo strany zákazníka treba v prvom rade vyzdvihnúť výsuvnú žeriavovú dráhu, spolu s pojazdným elektrickým kladkostrojom s celkovou nosnosťou 500 kg. Popri tejto výzve bola nemenej dôležitá požiadavka zo strany VW Stupava na usporiadanie vnútorného priestoru kontajnera tak, aby mali servisný technici spol. VW čo najväčší priestor na prácu, popri zabudovaní čo najväčšieho množstva zariadení pre ich plnohodnotnú prácu.

Napriek týmto výzvam a požiadavkám zo strany VW Werkzeugbau, bolo spol. MSM Martin Pracovisko Banská Bystrica dielo odovzdané v dohodnutých termínoch a hlavne k vysokej spokojnosti zákazníka.

Okrem tejto úspešne realizovanej zákazky pre spol. VW Stupava, sa momentálne usilovne pracuje na realizácii špeciálneho mobilného testovacieho strediska, ktoré bude umiestnené v 40´ HC DD kontajneri. Po úspešnom ukončení zákazky, bude testovacie stredisko následne certifikované spoločnosťou RINA Intermodal v oblasti medzinárodnej lodnej prepravy. Ale o tejto zákazke vás budeme s radosťou informovať neskôr.

 

Technická špecifikácia mobilného testovacieho strediska pre VW Werkzeugbau:

Rozmery: 6058x2438x2591 mm

Konštrukcia: plne zváraná oceľová konštrukcia

Použitý materiál: S235

Protikorózna ochrana: C5M

Izolácia: tepelná izolácia stien, stropu a podlahy o celkom hrúbke 60 mm

Vnútorná podlaha: priemyselné PVC

Klimatizovaný priestor: plne integrovaná klimatizačná jednotka o výkone 3,5 kw

Vnútorné vybavenie: pracovný stôl, rôzne varianty úchytu pre zariadenia ako aj odkladacie možnosti

Elektroinštalácia: LED osvetlenie, zásuvky, vypínače v štandarde VW Stupava

Personálne dvere: špeciálne personálne dvere s bezpečnostnou triedou RC2