Spoločnosť VOP Nováky darovala bojnickej nemocnici nové prístroje
Späť

Spoločnosť VOP Nováky darovala bojnickej nemocnici nové prístroje

Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach má novú techniku za takmer 25 tisíc, ktorú im osobne odovzdala generálna riaditeľka VOP Nováky – Zuzana Helbichová.

Na “našich” regiónoch nám záleží. Jedným z nich je región Horná Nitra, kde od roku 1937 sídli naša spoločnosť VOP Nováky. Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach má odteraz novú techniku za takmer 25 tisíc, ktorú im osobne odovzdala generálna riaditeľka VOP Nováky – Zuzana Helbichová.

Čo tieto prístroje dokážu? Vďaka novému tonometru, ktorý sa používa na meranie vnútro-očného tlaku, budú pacientov vyšetrovať bezkontaktnou metódou, bez rizika prenosu infekcie a potreby používať lokálne umŕtvenie. Druhý prístroj putoval na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie. Ide o bezdrôtový monitoring bábätka pred jeho narodením. Budúce mamičky sa tak môžu voľne pohybovať po oddelení, pričom ich majú zdravotné sestry stále pod dohľadom. Opäť sa nám podarilo podporiť projekt, ktorý má zmysel a zlepšuje život obyvateľom regiónov, v ktorých pôsobíme.