Navštívil nás Eurokomisár pre vnútorný trh
Späť

Navštívil nás Eurokomisár pre vnútorný trh

Navštívil nás Eurokomisár pre vnútorný trh. Thierry Breton skonštatoval: „Vaše muničné závody na mňa urobili obrovský dojem.“

Thierry Breton, ktorého sprevádzal Minister obrany SR Jaro Naď, po prehliadke našej výroby v Dubnici nad Váhom skonštatoval: „Vaše muničné závody na mňa urobili obrovský dojem.“


V súčasnosti pôsobí v EÚ 15 firiem v 11 členských štátoch, ktoré vyrábajú delostreleckú muníciu kalibru 155 mm. Jednou z nich sme aj my. Z toho dôvodu sme boli poctení návštevou mimoriadne dôležitou pre slovenský obranný priemysel.


Proces výroby si prišiel na vlastné oči pozrieť komisár pre vnútorný trh EÚ Thierry Breton, ktorého sprevádzal minister obrany SR Jaro Naď spolu s vedením MSM GROUP. Hovorili sme o konkrétnych možnostiach navýšenia produkcie delostreleckej munície, stave výrobných kapacít domáceho obranného priemyslu, potrebách pre jeho ďalšie rozšírenie a vytvorení desiatok pracovných miest.


O našich kvalitách sme Eurokomisára presvedčili, čo dokazuje aj jeho ďalšie vyjadrenie: „Videl som veľmi dôveryhodný a dobre zdokumentovaný plán na výrazné navýšenie produkcie, a to dvakrát alebo dokonca trikrát.“ Cieľom Bretonovej návštevy bolo preveriť pripravenosť európskych výrobcov, v čom sme ako výrobný závod obstáli.

Ďakujeme.