Unikátne výročie jednej unikátnej fabriky
Späť

Unikátne výročie jednej unikátnej fabriky

Stali sme sa súčasťou historického okamihu – jedna z našich fabrík oslávila 700. výročie. V piatok 31. mája privítala Fábrica de Municiones de Granada na svojom nádvorí desiatky významných hostí nielen z oblasti obranného priemyslu.

Stali sme sa súčasťou historického okamihu – jedna z našich fabrík oslávila 700. výročie. Fábrica de Municiones de Granada leží v južnej časti Španielska v regióne Andalúzie a práve v duchu andalúzskych tradícií sa nieslo podujatie na počesť výročia, ktoré sa opakuje raz za sto rokov.

Nádvorie FMG sa v piatok 31. mája zaplnilo hosťami z celého sveta. Obchodní partneri, zástupcovia štátnej správy či významní predstavitelia obranného priemyslu sa stretli pri príležitosti 700. výročia od prvej písomnej zmienky o FMG.

V duchu andalúzskych tradícií

Ochutnávka toho najlepšieho z pravej andalúzskej kuchyne bola sprevádzaná vystúpeniami španielskych umelcov.  Hostia mohli zažiť temperamentné flamenco a ochutnať pestrú, chutnú a zdravú kuchyňu typickú pre oblasť Stredozemného mora. Hostitelia nezapreli svoju vášeň pre tradície, ktoré sú pre región Andalúzie skutočne bohaté. 

Výročie zaujalo aj médiá

O účasť na tomto výnimočnom podujatí prejavili záujem aj médiá zo Slovenska, Čiech a Španielska. Zavítali do výroby či do múzea, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou FMG a ktoré skrýva množstvo vzácnych exemplárov. Jeho steny lemujú portréty všetkých doterajších generálov, vrátane portrétu súčasného generálneho riaditeľa. Vystavená je historická kniha návštev, do ktorej sa podpísala slávna Evita Peronová, papuče, ktoré nosil kráľ Alfonz XIII., keď si prišiel po svoj lovecký prach a mnoho historických dokumentov. Vystavené sú všetky výrobky, ktoré boli alebo sú vyrábané v FMG.

Počas média brífingu padlo veľa otázok a rovnako veľa odpovedí. Vďaka tomu nazbierali novinári dostatok informácií a materiálu, aby mohli tento unikát v obrannom priemysle ukázať tiež širokej verejnosti.

Obnovenie záhrady

Pri príležitosti tohto významného výročia bol obnovený chod niekoľkých fontán a zrekonštruovaná vstupná záhrada. Odteraz bude tento krásny priestor vítať nielen hostí, ale každého zamestnanca, ktorý denne prechádza vstupnou bránou unikátnej fabriky – Fábrica de Municiones de Granada.