Výrobný závod v Novákoch patrí vo svojom odbore k svetovej špičke. Hlavné portfólio predstavuje výroba, revízia, modernizácia, predĺženie životného cyklu munície kalibrov 57-155 mm vrátane rakiet, skladovanie a ekologická likvidácia, výroba cvičnej munície, muničných makiet a učebných materiálov. Vďaka vysokému stupňu automatizácie, robotizácie a využívaniu najnovších technológií sa radí k najmodernejším pracoviskám v rámci Európy. 

Vygenerované tržby v roku 2023:

131 mil. EUR

Počet zamestnancov:

220+

Unikátny technologický archív:

1 000 postupov na prácu s muníciou

Munícia a muničné komponenty

Vyrábame ručné granáty, mínometnú a delostreleckú muníciu, protitankové riadené strely, PVO rakety, iniciátori, iniciačné nábojky, zapaľovače pre delostrelecké a mínometné systémy. 

Cvičná munícia

Vyvíjame a vyrábame cvičnú delostreleckú muníciu pre rôzne typy zbraňových systémov a cvičnú protitankovú muníciu. Špecializujeme sa aj na výroba makiet, rezov a učebných materiálov.

Civilný sektor

Navrhujeme, vyrábame a opravujeme formy pre segment automotive. Sme špecialisti na ekologickú likvidáciu airbagov a výroba technológie pre ďalšiu výrobu.

Výskum a vývoj

Vyvíjame vlastné druhy munície a vlastné technologické linky na výrobu, predĺženie životnosti a delaboráciu. Modernizujeme delostreleckú muníciu, protitankové riadené strely, mínometnú a raketovú muníciu.

Predĺženie životnosti munície

Bezpečne, ekologicky a ekonomicky rozdelíme muníciu na jednotlivé komponenty, posúdime ich stav a vykonáme opravu, výmenu poškodených alebo zastaraných komponentov. Následne muníciu opätovne zmontujeme a vykonáme obnovu jej povrchovej úpravy.

Ekologická likvidácia munície

Súčasťou demilitarizácie je rozdelenie munície na jednotlivé komponenty a oddelenie výbušnín bezpečným, ekologickým a ekonomickým spôsobom tak, aby mohli byť opätovne využité alebo ekologicky zlikvidované.

VOP Nováky, a.s.
Duklianska 60
97271 Nováky
Slovensko

Dopytový formulár