FREDERIKA RYCHTÁRIKOVÁ odpaľuje loptičky za podpory MSM GROUP
Späť

FREDERIKA RYCHTÁRIKOVÁ odpaľuje loptičky za podpory MSM GROUP

MSM GROUP dlhodobo podporuje mladé športové talenty a golfistka Frederika Rychtáriková je tým ďalším. Golfovú palicu držala v rukách po prvýkrát ako 12 ročná a už ako 17 ročná sa stala Vicemajsterkou sveta junioriek.

MSM GROUP dlhodobo podporuje mladé športové talenty a golfistka Frederika Rychtáriková je tým ďalším. Golfovú palicu držala v rukách po prvýkrát ako 12 ročná a odvtedy ju nepustila. Už ako 16 ročná sa dostala do svetového rebríčka medzi najlepšie hráčky do 19 rokov a ako 17 ročná sa stala Vicemajsterkou sveta junioriek. Talent, drina alebo oboje? To či ono, Frederikinu cestu za splnením si svojich športových snov radi podporíme.

Ide si po zlato

Dosiahnuté úspechy mladej športovkyni nestačia a na budúcoročný šampionát ide s jasným cieľom. „Pôjdem si po zlato, nenechám ho žiadnej Nemke,“ tvrdí motivovaná Frederika, ktorá tento rok prežíva svoju 6. golfovú sezónu. Za ten čas stihla nazbierať niekoľko významných ocenení – 3. miesto na Slovak Junior Championchip, 3. miesto na Hungarian Tour alebo 6. miesto na Malta Junior Open.

Za najvýznamnejší úspech považuje titul Vicemajsterky sveta junioriek. Na túto súťaž sa kvalifikovala dokonca s otrasom mozgu. „Na turnaji v Česku ma trafila loptička do hlavy. Chlapec, ktorý odpaľoval krížom na jamku, mi to nezakričal. Ležala som na zemi, pred očami sa mi zahmlilo, ale povedala som si, že si víťazstvo nenechám zobrať. Mala som otras mozgu a bolesti hlavy. Turnaj som ale dokončila, vyhrala ho a tým sa kvalifikovala na tohtoročné majstrovstvá sveta.“

Na tréningy cestuje 3 hodiny denne

Golf je vnímaný ako drahý šport, no rovnako aj tenis či hokej. Všade treba výstroj a kvalitné podmienky na trénovanie. Keďže v Trenčíne, odkiaľ to má Frederika na kúsok, je krátke ihrisko iba s deviatimi jamkami, trénovať chodí až do Senca, kde je členkou golfového klubu Hrubá Borša. Takmer denne dochádza tri hodiny. A práve tu je potrebná pomocná ruka partnerov.

„O Frederike sme sa dopočuli nedávno z médiách, ako o dievčati s odvážnymi údermi. Je mladá, svoju kariéru má pred sebou a bola by škoda nepodporiť takýto talent. Sme silný hráč na svetovom trhu v obrannom sektore a považujeme za našu úlohu pomáhať talentovaným mladým športovcom, aby sa rovnako silní vo svete stali aj oni,“ vyjadril sa na margo tejto novej spolupráce Michal Fúrik, riaditeľ marketingu a komunikácie MSM GROUP.