Na výstave v Paríži nesmieme chýbať
Späť

Na výstave v Paríži nesmieme chýbať

Aj tento rok sme súčasťou takmer všetkých svetových výstav obranno-bezpečnostného sektoru. Spoločnosti ZVS holding, VOP Nováky a FMG, ktoré patria do MSM GROUP sa už pripravujú na účasť na EUROSATORY 2024. Zas a znova budeme neprehliadnuteľní – v hale 5, v jednom z najväčších stánkov výstavy – K254.

MSM GROUP a CSG DEFENCE

MSM GROUP je súčasťou divízie CSG Defence, ktorá združuje spoločnosti pôsobiace v Českej republike, na Slovensku a v ďalších krajinách, napríklad v Španielsku a Srbsku. Okrem nás sem patrí Excalibur Army, Tatra Defence Vehicle alebo MSM Land Systems. Portfólio spoločností CSG Defence zahŕňa vývoj, výrobu a predaj vojenských a špeciálnych kolesových a pásových vozidiel, terénnych nákladných vozidiel, zbraní a zbraňových systémov. CSG Defence tiež vyvíja a vyrába muníciu stredného a veľkého kalibru pre bojové vozidlá, delostreleckú a tankovú techniku, predáva ručné zbrane a pyrotechnické vybavenie.

A to nie je všetko. Spoločnosti CSG Defence vyrábajú aj strojárske výrobky pre automobilový a letecký priemysel, špeciálne mobilné kontajnery alebo napríklad vybavenie a príslušenstvo pre pozemnú a leteckú vojenskú techniku. Výrobky spoločností CSG Defence tak nachádzajú široké uplatnenie v mnohých oblastiach a v rôznych zložkách ozbrojených síl a bezpečnostných zložiek. Ponuka divízie zahŕňa aj výcvik posádok a podporného personálu, logistickú podporu na mieste a komplexnú podporu životného cyklu zariadení.

 

Čo predstaví MSM GROUP

Hlavným zameraním spoločností patriacich do skupiny MSM je strojársky a zbrojársky priemysel. Vyrábame muníciu veľkého kalibru a zabezpečujeme transfer technológií na jej výrobu a montáž. Pokrývame kompletný životný cyklus munície vrátane technológií skladovania alebo environmentálnej likvidácie.

Na veľtrhu Eurosatory 2024 si odborná aj široká verejnosť bude môcť pozrieť muníciu pre delá kalibru 30 mm a tankovú muníciu kalibru 105 mm a 120 mm, ktorá spĺňa normy NATO. Vystavíme aj delostreleckú muníciu kalibru 105 mm a 155 mm spĺňajúcu normy NATO a muníciu kalibru 122 mm pre staršie delostrelecké systémy, ktoré nie sú súčasťou NATO. Okrem toho bude k videniu výcviková munícia pre tanky a delostrelectvo, ako aj mínometná munícia kalibrov 60 mm, 81 mm a 120 mm. Svoje miesto na výstave budú mať aj pyrotechnické komponenty a rozbušky potrebné na výrobu munície.