Medzinárodný deň detí v ZVS

Medzinárodný deň detí je sviatok, ktorý sa oslavuje každoročne 1. júna v mnohých krajinách sveta. Na Slovensku sa oslavuje od roku 1952.

Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve, vo Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo vo svojich krajinách takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete.

Túžba urobiť deťom radosť je večná, a preto sme sa aj my v ZVS rozhodli osláviť tento sviatok spolu s kolegami, ich deťmi a rodinami. Naša firma sa zmenila na rozprávkovú krajinu, plnú rozprávkových postavičiek. Kráľa a kráľovnú zakliala zlá čarodejnica a deti spolu s rozprávkovými bytosťami museli plniť úlohy, aby ich vyslobodili. Po vstupe do kráľovstva čakali na deti vodník s rybníkom plným rýb, ježibaba, u ktorej museli prejsť prekážkovú dráhu, včielka Maja a Vilko, ktorí mali pre deti pripravené skákanie vo vreci, Snehulienka, u ktorej plnili deti množstvo logických úloh a strelnica, ktorá bola v spolupráci s SBS ZVS výborným spestrením rozprávkovej cesty. Na každej zastávke dostali deti pečiatku, po vyplnení všetkých políčok si mohli ísť po krásny sladký darček ku kráľovi a kráľovnej.

Okrem plnenia úloh si mohli všetci zúčastnení zajazdiť na koníkoch, zaskákať na skákacom hrade, pozrieť ukážky práce policajtov a hasičov, ktorí nám spravili ukážku zachraňovania človeka z auta po dopravnej nehode. Nezabudnuteľným zážitkom bolo určite aj vozenie na obrnenom transportéri OT64.

Úsmev na detských tváričkách sa snažil vyčariť aj šašo Jaro s balónikovou šou a rozhýbať sme sa mohli pri zumbe s Mackou. Brušká nám pomohli zaplniť pani kuchárky, ktoré pripravili vynikajúci guláš pre všetkých dospelých a hotdogy s nanukmi pre tých najdôležitejších v tento deň – pre naše deti.

Príležitostí na hmotný darček je po celý rok viac než dosť. Stále však platí, že pre deti je meradlom našej lásky náš čas, zážitky či naša pozornosť. Nezabúdajme preto, a to nielen v tento deň, keď všetky deti „oslavujú“, na vrúcne objatie, bozk a pohladenie.

Tento rok sa na našej ZVS oslave MDD zúčastnilo asi 460 ľudí, ktorí si prišli užiť spoločne strávený čas a už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Zároveň chceme poďakovať všetkým, ktorí nám tento úžasný deň pomohli organizačne zabezpečiť a našim rozprávkovým postavičkám menovite: pani Andrea Ulmanová (čarodejnica), pán Miroslav Gajdúšek (vodník), pani Zuzana Magulová (Vilko), pani Katarína Kožúriková (včielka Maja), pani Zuzana Vrabcová (Snehulienka), pán Peter Hošala (kráľ), pani Martina Švikruhová (kráľovná).

 

 

Vaše personálne oddelenie ZVS