ZVS podporila víťazstvo Jána Pavlíka v Srbsku

V termíne od 9. do 13. septembra 2019 sa v hlavnom meste Srbska v Belehrade uskutočnili Majstrovstvá Európy v IPSC streľbe z pištole EHC ( European Handgun Championship, https://www.ipscmatches.org/2019ehc/).

Súťaž prebiehala na nádhernej strelnici (vložiť foto strelnice z vtáčej perspektívy) určenej na prípravu špeciálnej protiteroristickej jednotky Srbska. Pozostávala z 24 náročných situácii (tzv. stage 1 – 24) v zmysle pravidiel IPSC (International Practical Shooting Confederation) a bola rozdelená na dve denné smeny, jedna dopoludnia a jedna popoludní, počas ktorých sa strieľalo vždy len šesť situácii. Pri účasti asi 1 200 strelcov z 52 krajín mal každý súťažiaci harmonogram a v ňom určené štyri dni na strieľanie a jeden deň voľna.

„Som členom Slovenskej Asociácie Dynamickej Streľby SADS už od roku 1993 a v štátnej reprezentácii od roku 2000,“ vraví Ján Pavlík. Po mnohých úspechoch na národnej streleckej úrovni ako viacnásobný majster Slovenska a teamových úspechoch na kontinentálnej a svetovej úrovni sa mu prvý raz podarilo zvíťaziť na kontinentálnych pretekoch vo svojej kategórii, aj v súťaži jednotlivcov.

Je to úžasný úspech strelca z takej malej krajiny akou je Slovensko, najmä keď členská základňa u nás je len 400 strelcov, v porovnaní napríklad s Nemeckom a ich dvadsať tisícovou členskou základňou.

„Takýto úspech však nie je možný bez podpory a tú mi maximálne a dlhodobo poskytuje vedenie v súčasnosti už mojej materskej firmy ZVS holding v Dubnici nad Váhom. Pán Marián Goga a pán Pavol Čahoj mi prejavili veľkú a dlhoročnú podporu s dôverou, že naše náboje spoločne zaradíme medzi najvyššiu konkurenciu a ich kvalitu obhájim aj na medzinárodnej úrovni. Rád by som sa im za túto podporu poďakoval, neviem však nájsť tie správne slová, ktoré by moju vďaku vyjadrili tak, ako to v týchto chvíľach prežívam,“ dodáva majster Európy v kategórií Production Optik skratka (PDO). V decembri  2020 sa v Thajskom Bangkoku uskutočnia Majstrovstvá sveta, na ktoré je Ján Pavlík nominovaný a verí, že kvalitu nábojov a obchodnú značku ZVS dokáže so cťou prezentovať aj na najvyššej medzinárodnej úrovni.